Merhaba Kasım Kitapları

2017’nin son ayına tembel başladım, neredeyse ayın yarısına geldik ama daha Kasım Kitaplarımı yeni yazabiliyorum… Daha fazla geciktirmeden, zamanı bulmuşken hemen başlayım en iyisi:

Kasım ayına kapağına vurulduğum için okumak istediğim bir kitapla başladım: Nicola Yonn, Her şey… Kitap kapağının tasarımı beni tavladı, ancak ya beğenmezsem diye kitabı satın almak istemedim ve e-kitap olarak okudum.  Kitap alımlarında daha seçici olmaya çalışıyorum son zamanlarda, kitaplığımda olsun dediğim kitapları satın almaya çalışıyorum. Kitaba gelirsek, sizi rahatlatsın, biraz umut versin, içinde masum bir aşk olsun diyorsanız Her Şey tam size göre. Kitabın kahramanı Madeline, ağır kombine immün yetmezliği (AKİY) yani balon çocuk hastalığını yaşayan genç bir kız, bu hastalık nedeniyle Madeline’in kısaca dünyadaki her şeye alerjisi var, her an her şey hastalığını tetikleyebileceğinden dünyadan soyutlanmış bir şekilde annesi ve hasta bakıcıyla yaşıyor. Klasik hikaye yan eve taşınan yakışıklı komşu çocuğu tüm düzeni alt üst ediyor ve hikaye başlıyor. Konu hemen hemen her yerde karşınıza çıkabilecek tarzda bir aşk hikayesine benzese de bazen gülümseyerek, bazen gözleriniz dolarak okuyorsunuz ve sonunda keyif alıyorsunuz. Kitabın filmi de varmış ancak izleme fırsatım olmadı, filminden aynı tat alınır mı bilmiyorum ama kitap vakit geçirmek için oldukça keyifli.

Bu tatlı aşk hikayesinden sonra ise instagramda severek takip ettiğim nefes koçu Gülay Şahin’in Mucize Sensin kitabı okuma listemdeydi. İsminden de anlayacağınız gibi kişisel gelişim kitabı, nefesimizi öğrenmenin hayatımıza olumlu etkilerini evde uygulayabileceğiniz pratikleri ile beraber anlatıyor. Burada çok kısaca bahsediyor olsam da eğer ki ilginiz varsa keyifle okuyacağınız bir kitap, tavsiye ederim.

Eylül ayında Ursula L.Guin’nin kitabı Yerdeniz Büyücüsü’nü çok da severek okumadığımı söylemiştim ama bu ay sözümü geri alıyorum, sanırım kitabı yanlış zamanda okumuşum. Kitap görümceme ait, kasım ayı başında kitabını geri vermek için elime aldığımda tekrar okumaya başladım ve kendimi görümcemin kitaplığından serinin diğer kitaplarını alırken buldum J Eylül ayında okuduğumu anlamamışım dedim kendime, ilk kitap öyle bir yerde kaldı ki devamını merakla okudum ve serinin beş kitabından da aynı keyfi aldım. Bazı kitapların gerçekten okuma zamanı olduğuna emin oldum. Yerdeniz Büyücüsü’nü ilk okuduğumda hoşuma gitmişti ama devamını okumasam da olur demiştim, okuduktan sonra ise iyi ki okumuşum dedim.  Yerdeniz Büyücüsü ve serinin diğer kitaplarını fantastik edebiyatı seviyorsanız kesinlikle okuyun derim, pişman olmazsınız.

Bir dahaki aya yine keyifli kitaplarla karşılaşalım 😉 İyi okumalar, kitapla kalın, mutlu kalın…

One thought on “Merhaba Kasım Kitapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir