Okudum, Bitti… Kasım ve Aralık 2019

Yeni yıl, yeni kararlar olsun diyerek Okudum, Bitti köşesini aylıktan ‘canım isterse yazarım’a çevirmeye karar verdim. Biliyorsunuz uzun süredir her ay okuduğum kitapları hem kendime arşiv olsun, hem de beni takip edenlere fikir olsun diye bu köşede paylaşıyordum ancak yazdan beri fark ettiğim bir nokta var ki artık bu köşeyi yazasım gelmiyor. Her ay kendimi zorlayarak başına geçiyorum, başlayınca bir şekilde yazıyorum, evet, ama o başlama kısmı çok zor.

Bu yıldan itibaren niyetim sadece çok hoşuma giden ve iyi ki okudum dediğim kitapları yazmak, gelecek yıl yine aylık yazarım belki ya da yılın ortasında başlarım yazmaya hiç belli olmaz. Sadece şimdilik yazmak istemediğimi biliyorum. Bitirmeden önce 2019 yılı tamamlansın diyerek son iki aydaki okuduklarımı da yazayım diyorum ancak okuduğum altı kitabı da çok sevmeme rağmen bir türlü başlayamıyorum. Kasım ve Aralık benim için roman ayı oldu, farklı dünyalarda gezindim ve her dünyadan bambaşka bir zevk aldım. Kimisinde hüzünlendim, kimisinde gülümsedim bazısında şaşırdım, kısaca tüm duyguları bana getiren kitaplar okudum.

Kitaplarla iç içe biriyseniz okuduklarımla mutlaka karşılaşmışsınızdır, belki de okumuşsunuzdur. Benim uzun süredir okumak istediğim ama başlamak için hep ertelediğim kitaplardı ve hepsini de iyi ki okudum dedim. İçlerinde bir tek Parfümün Dansı’ndan emin değildim çünkü yazarın daha önce herhangi bir kitabını okumamıştım, anlatımı ve olay örgüsü ise iyi ki dedirtti. Aşağıda listelediğim kitaplardan okumadığınız varsa bence okumalısınız, pişman olmazsınız.

Kitapla kalın, mutlu kalın… İyi okumalar…

  • Parfümün Dansı / Tom Robbins
  • Damızlık Kızın Öyküsü / Margaret Atwood
  • M.S.2150 / Thea Alexander
  • Görünmeyen / Paul Auster
  • Seranad / Zülfü Livaneli
  • Zahir / Paulo Coelho

3 thoughts on “Okudum, Bitti… Kasım ve Aralık 2019

  1. Seranad ı okudum daha önce… Diğerlerini de okumak çok isterim.. Teşekkürler ❄️(#129303#)mutlu yıllar elmalı kedi❤️

    1. Zaman ayırıp okumanı tavsiye ederim, hepsi birbirinden güzeldi… sana da mutlu yıllar (#128522#)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir