Günlük

Bir süredir blogumda sadece hikaye denemelerimi yazıyorum. Kendi kendime bir challenge yaptım ve 30 kelime, 30 yazı dedim.

Ekim ayında başlamıştım yazmaya ve o günden bugüne 10 farklı kelimeden 10 hikaye yazdım. Yeni kelime ise baykuş ve nedense aklıma yazacak bir şey gelmiyor. Kelimeyi düşünmeye başladığım an oğluma bebekken okuduğum bir kitabın hikayesi yankılanmaya başlıyor kafamın içinde ve bu da beni sınırlıyor.

Hal böyle olunca bende kelimeden bağımsız bir kaç şey yazayım dedim. Yazmadıkça uzaklaştığımı farkettim blogdan, yazmak benim için mutluluk diyorum ya bu mutluluktan daha fazla uzak kalmasam iyi olur sanki 🙂

30 kelimeyi mutlaka tamamlayacağım ve kendi yaptığım sırayı bozmayacağım ama bundan sonra tıkandığım yerde araya başka başka yazılar sıkıştırabilirim, nasıl olsa her hikaye birbirinden bağımsız olacak.

Ve belki de burayı biraz daha günlüğe çevirebilirim, eskiden olduğu gibi izlediğim dizileri yazabilirim, okuduğum kitapları, denediğim tarifleri, kafamdan geçenleri, gezdiğim yerleri… Tamam hikaye yazmayı çok sevdim ama bu konuda çok acemiyim ve sadece hikaye yazmaya odaklanınca yeni hikayeler yazamadığımı fark ettim.

Baharla beraber yenilenmek lazım…

Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir