Bu hafta sonu ne yaptım, Kanaviçe…

Yaza gelmedi diye sitem ettim, beni duydu sanırım 🙂 Hafta sonu en sonunda yazı yaşamaya başladık. Evden dışarı çıkmamış olsam da yazın geldiğini hissetmek bile ayrı bir huzur… Bu hafta sonu evde, geçen senelerde yaptığımız tatillerde çektiğim fotoğraflara bakarak mutlu anıları tazeledim. Onlara bakarken de burada da bu yaz için bir anı köşesi oluşturmaya karar verdim.

Nasıl mı? Her Pazar ya da pazartesi o hafta sonu nasıl geçtiyse sizinle paylaşarak; Bu hafta sonu ne yaptım diyerek. Evde de geçirmiş olsam anlatayım diye düşünüyorum, amaç anıları kalıcı olarak biriktirmek 🙂 Bazen sizi çok güldüren bir olayı aylar sonra, kimi zaman günler sonra bile hatırlamazsınız ya işte o olmasın diye yazayım istiyorum. Okuyup sizlerde keyif alırsanız ne mutlu bana 🙂

Bu hafta sonu evdeydim ailemle. Cumartesi günümüzü yaklaşık 1 aydır yapmadığımız ev alışverişi ile öldürdük. Alışverişten sonra küçük sıpam sayesinde başka hiç bir şey yapmaya enerjimiz kalmadı. Eskiden alışverişe gittiğimizde ya bebek arabasında ya da alışveriş arabasında oturup etrafa bakınan oğlum keşfetmenin gücünü benimsemesiyle yerinde duramaz oldu. Marketin raflarında oğlumun peşinde koşturmaktan eve döndüğümüzde tüm enerjimiz tükenmişti.

keyif

Pazar günü ise niyetim havuza gidip bu senenin ilk sefasını yapmaktı ama havuzdan gelen çocuk çığlıkları beni bu fikrimden vazgeçirdi. Onun yerine uzun süredir elime almadığım çarpı işlerimle kendimi yeniledim. Özlemişim küçük çarpıları yapmayı. Önce elimde yarım kalan işleri tamamlamaktı niyetim ama yine onlar yarım kaldı yeni bir işe başladım. Bir arkadaşıma hediye başladım, umarım bu sefer planladığım gibi güzel olur.

Benim hafta sonum böyleydi, yeni hafta sonunu iple çekerek, iyi haftalar diyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir