Armin’in Hikayesi

Yeni panolar hazır…
 
Armin’in doğum panosunu yaptım kanaviçe ile. İlk instagramda görmüştüm doğum panolarını kime yapsam diye düşünürken arkadaşımın oğlu oldu ve ona yapmaya karar verdim. Gerçi kendisi Ağustos’ta doğum yaptı ama elimdeki Vosvoslu Kediyi bitirip panoya başlamam biraz zaman aldı. İki işi aynı anda yapamıyorum, malum iş ve Küçük Sıpam nedeniyle ancak akşamları saat 10’dan sonra yapabiliyorum.
 Armin 1
 

Doğum panoları isim, doğum tarihi, kilo ve boy detaylarını içeriyor. O yüzden panoyu planlamadan önce ilk işim pinterestte yazı stillerini araştırmak oldu. Önce “comics sans” yazı stilini kanaviçeye dönüştürülmüş hali ile yazdım Armin’i, nedense görüntüsü hoşuma gitmedi. Yazı çok boş geldi gözüme bende yine pinterestten bu sefer bebek odası için şablonlara bakmaya başladım, yazıya eklemek için. Orjinalinde arabanın önünde ve arkasında uçurtma olan bu yeşil arabanın şablonunu görünce tamam dedim bunu yapayım, odasına tablo olsun. Doğum panosu niyetiyle başlamıştım diye isminide yazayım diye düşündüm. Arabanın altına yazacaktım ismini ancak iş arkadaşım neden egsoz dumanı gibi yazmıyorsun dedi ve yeşil araba şablonu küçük bir ekleme ile Armin’e özel oldu.

 armin 3

İlk niyetim doğum panosu olunca ve yapmayınca içim rahat etmedi ve yazı stili araştırmalarıma devam ettim. Sonra şans eseri bu işlediğim yazı stilini buldum ve tamam dedim aradığım stil bu (yazı karakterinin adını bilmiyorum bilen varsa yardımcı olsun). Armin’in doğum detaylarını yazıp yanına da nazar boncuğu kondurunca pano bitti. Yazı yazmak model işlemekten daha hızlı oluyormuş 2-3 gecede bitti. Çerçevelerine yerleştirdim ve Armin’ e gitmek için hazırlar. Sağlıkla büyü, güzel günlerin olsun Armin.

 armin 2
 
 
 

8 thoughts on “Armin’in Hikayesi

 1. heeyy harika olmuş bayıldım.
  Armin böyle yetenekli bir teyzesi olduğu için çok şanslı
  Tabii ben de bu kadar düşünceli bir arkadaşım olduğu için 🙂

 2. Merhabalar acaba bu vosvosun şablonu var mı siz de paylaşabilir misiniz?

  1. merhaba, şablonu pinterestten bulmuştum… oradan bakarsanız bulabilirsiniz…

 3. Merhaba, bende arkadaşımın oğlu için yapmak istiyorum. Cerceve boyutunu yazabilir misiniz? Merkeze uzak bir mahallede yaşadığım için internetten alacağım cerceveyi. diğer malzemeleri aldım. Bitirip ölçeyim desem çok zaman kaybetmiş olurum. Kargolar çok zor geliyor buraya (#128522#)

  1. merhaba, geç cevap için üzgünüm. yaptığım doğum panoları genelde A4 kağıt boyutlarında oluyor ama kumaşa ve şablona göre değişiklik gösterebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir