Bi kutu mutluluk alır mıydınız?

Kendime küçük hediyeler almayı çok seviyorum. Kulağa biraz megolamanca gelse de insanı kendinden başka en iyi kim tanıyabilir ki? Bu yüzden her fırsatta kendimi ödüllendiririm, tabi bu ödüllendirmeler görerek ve seçerek olduğundan hediye gibi olmuyordu. Derken bir gün bikutumutluluk satışlarını duydum. Her ay farklı temalar ile farklı kutular hazırlanıyor ve siz elinize ulaşıncaya kadar içinde ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Sipariş vermeden önce ilk 3 ayın kutusunu bekledim. O ilk 3 kutu, bikutumutluluk’un ilk kutularıymış. Yeni yıl, Aşk ve Mimoza kutusundan çıkanları görünce çok güzelmiş bende sipariş vermeliyim dedim. Ve daha uygun fiyata geldiği için 3 aylık sipariş verdim. Nisan, Mayıs ve Haziran kutularını. Sipariş verdiğimde sadece Nisan ayının teması belliydi; Masal Kutusu. 3 kutuda elime ulaşmadan buraya yazmak istemedim. Haziran ayında son kutum da elime ulaştı, itiraf edeyim Haziran kutusu dışındaki ilk 2 kutuda buna mı para verdim diye düşünmedim değil, yine de içinden ne çıkacağının merakına değer sanırım 🙂

Hadi gelin birlikte bakalım kutuların içinde neler varmış, öncelikle her ayın kutusunda bir Motto Kartı bulunuyor, onların olmadığı kutu yok. Nisan ayı kutusu Masal Kutusu’nun mottosu Kendi masalını yarat ve onu yaşa. Kutunun içinden Küçük Prens Kitabı, kırmızı başlıklı kızın hikayesin yazdığı bir şal, sinderalla pırıltısı adını verdikleri ayakkabı broşu, küçük bir el aynası ve saç bandı çıktı. Sitesinde gördüğüm ilk kutular beklentimi artırmıştı sanırım, masal kutusundan çıkanları görünce bu muydu diye düşünmeden yapamadım. Kutunun içinden çıkanlardan yalnızca kitap ve şal hoşuma gitti ama kitapta zaten kitaplığımda vardı. Masal kutusu olunca adı, kendi masalımı yazabileceğim bir defter beklemiştim. İçinden Küçük Prens ile ilgili bir şeylerin olacağına da emindim, malum telif hakkı olayından sonra her yerde, her üründe bir Küçük Prens patlaması yaşandı.

masalkutusu

İkinci kutum Mayıs kutusu, Melek kutusuydu. Masal kutusundan sonra çok fazla beklentim olmamıştı, o yüzden sanırım bu sefer kutu beni mutlu etti 🙂 Melek kutusunun mottosu Mutlu şeyler düşünmek kanat çırpmak gibidir… Kutunun içerisinde iki adet Amerikan servis, bir tane bulut şeklinde broş, melek kanatları şeklinde kokulu taş, avonun vücut losyonu, dilek kartları ve küçük bir kese vardı. Ne zamandır almak istediğim ama paraya kıyıp almadığım kokulu taşın bu kutudan çıkması beni mutlu etti. Bir de kargodan gelen kutuyu açar açmaz kokusu burnuma gelince hoş oldu. Amerikan servislerimi balkon masamda kullanmaya başladım ama diğer ürünler hala kutunun içinde duruyor.

melekkutusu

Elime ulaşan üye olduğum son kutu Haziran Kutusu’nun teması ise Limonata. 3 aydır en sevdiğim kutu bu oldu. İçinden cam bir matara, limonata tarifleri, pipet, yves loucher vücut sütü ve boncuk bilezik çıktı. Kutunun teması limonata olunca ve diğer iki kutundan broş çıkınca bu ayda limonlu bir broş yaparlar diye düşünmüştüm, bir de bu aralar moda olan kavanoz bardaklardan gelir dedim, beni yanılttılar teşekkür ederim 🙂 Bu ayın mottosu Smile,Love,Dream / Gülümse, sev, hayal et… Bu kutuda en çok sevdiğim ise matara oldu, cam olması da ayrı güzel. Bilezikler ise çok basit geldi gözüme, vücut sütünün ise kokusuna bayıldım.

limonatakutusu

Temmuz ayının teması Gezginmiş, Ağustos ayının ise Karpuz, merak etsem de almayı düşünmüyorum. Elinize ulaşıncaya kadar içinden ne çıkacağını bilememeniz, tahminlerde bulunmanız çok güzel o yüzden bundan sonra her ay gelenekselleşen instgram çekilişlerine katılmayı planlıyorum. Belli mi olur önümüzdeki aylardan birinde belki çekilişten kazanırım. Kendinizi küçük şeylerle mutlu etmeyi seviyorsanız siz de alın bu kutulardan ama beklentileriniz yüksekse hiç paranızı boşa harcamayın. Bende kendi mottomu yazıp , Hayatınızdan küçük mutluluklar hiç eksik olmasın, hayat gülümsedikçe güzel diyorum 🙂 Gülümsemeniz hep sizinle olsun…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir