Ve 200. yazı…

Hadi çıkarın havai fişekleri, 200.yazımı kutluyoruz 🙂

2014 yılının son günlerinde blog hayatına giriş yaptım, o gün bugündür de bulduğum her fırsatta yazıyorum. Başlarken bu kadar uzun soluklu yazabileceğimi bilmiyordum, biraz maymun iştahlı olduğumdan devam edebileceğime ihtimal vermiyordum ama yazmak hayatımın en güzel uğraşlarından biri oldu.

Blog yazmaya başlamadan önce “yazmak mutluluktur” söylemleri benim için hep havada kalıyordu. Yazarak nasıl mutlu olunabilinir ki diye düşünüyordum. Şimdi ise ne demek istediklerini çok iyi anlıyorum. Blog yazmak da şart değil, bir kağıt kalem yetiyormuş ya da günümüz teknolojisinde bir bilgisayar… Yazdıkça hayatın daha çok farkına varıyormuş insan, en azından benim için öyle oldu. Ve itiraf edeyim, blog ile benden başka birinin okuduğunu ve beğendiğini bilmek farklı bir mutlulukmuş.

İlk yazılarımdan bugüne kadar her kelimem kendi kalemimden çıktı, resmen çocuklarım gibiler… Beğenildiğini ve okunduğunu görmek beni daha çok yazmak için teşvik ediyor. Bazen yazarken saçmaladığımı hissediyorum, elvan bu yazıyı yayına alma diyorum kendime. Sonra burası benim dünyam ve sadece beğenilmek için yazmıyorum, o yüzden devam etmeliyim diyorum; tıpkı bu yazıda olduğu gibi. 200.yazı olma özelliği dışında hiç bir şey anlatmıyor bu yazı belki ama beni mutlu ediyor.

Şu son cümlemi yazarken, beğenilme baskısının hayatımızın her yerinde olduğunu fark ettim. Her hangi bir şeyi yaparken çok sık beğenilmek için yapmıyor muyuz? Beni okuyan sizler, ben, yanındaki arkadaşın, instagramda takip ettiğin o ünlü kişi… Herkes birilerinin takdirini almaya, beğenisini kazanmaya çalışıyor ve bunu yaparken de yaşamımızı kaçırıyoruz.

200.yazı şerifine bugün bir iyilik yapın kendinize ve birinin beğenmesi için değil sadece kendiniz için her ne yapıyorsanız, yapın… Ben hakkımı bu yazıdan yana kullanıyorum, büyük olasılıkla blogumun en az okunan yazısı olacak ama ben mutluyum, sizde mutlu olun…

Sevgiler…

4 thoughts on “Ve 200. yazı…

  1. En az okunan mıııı? Bak tatilden geldim, ödev gibi sırayla kaçırdığım yazıları okuyorum☺️☺️ Sen hep yaz♥️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir