Yoksa Bende Bir Momiji Koleksiyoneri mi Oluyorum…

Yıllar geçtikçe büyüyeceğime, küçülüyorum. Ve inanın bana daha mutlu oluyorum. Hayatın bize getirdiği sorumlulukları taşımak yeterince yoruyor bizi, küçük şeylerle mutlu olmak, küçük şeylerle tekrar çocuk olabilmek rahatlatıyor insanı.

Girişe bakıp felsefe yapacağımı düşünmeyin, hiç tarzım değil. Sadece aylardır fotoğraflarına bakıp benimde olsa mı acaba diye düşündüğüm Momiji Bebeklerinden aldım kendime, onları anlatacağım sizlere. Bu küçük bebekler de küçük şeylerle mutlu etmek için varlar ve bir paragraflık ciddiyeti hak ettiler bence 🙂

curristy

Momijiler sayesinde çevremdekiler büyüyeceğine küçülüyorsun diyorlar bana. Dedim ya mutlu oluyorum. Tamam, aynı cümleleri yazmayım size Momiji ile tanışma hikayemi anlatayım:

İnstagramda #momijisevgiyiyay etiketiyle binlerce fotoğraf yüklenmiş bu küçük bebeklerle kompozisyonlar oluşturan. İşte ilk keşfet bölümünde o fotoğraflarda tanıştım kendileriyle. Hatta kimi beğendiğim fotoğraf karelerinde momiji bebekleri olduğunu sonradan fark ettim. Fotoğrafları beğenip, ay çok şirin diye söylenirken kendim Kinder Sürpriz yumurta oyuncakları ile kareler çekmeye başladım #eLvNınoyuncakları diyerek. İşte bu küçük oyuncaklarla fotoğraf çektikçe Momiji bebekleri daha da dikkatimi çekmeye başladı ve nedir, ne değildir diye merak etmeye başladım.

2005 yılında kurulan bir İngiliz markası ve mesaj bebekleri olduklarını öğrendim özlerinde. Her sene farklı serileri çıkan, koleksiyon bebekleriymiş aslında bu sevimliler. Bunu öğrenince daha bir ilgiyle bakmaya başladım fotoğraflara ve bebeklerin Türkiye dağıtıcısı bywonderland hesabını takip etmeye başladım instagramda.

Ve günlerden bir gün daha fazla dayanamadım ilk Momiji’m Curiosity’i aldım. Üzerinden daha 10 gün geçmedi ki ikinci bebeğim Lucky’i aldım ve içimden bir ses devamı olacağını söylüyor. Bu şirin bebeklerle acaba nasıl fotoğraflar çekebilirim diye düşünürken buluyorum kendimi gün içerisinde ve bir anda gülümseme yayılıyor yüzüme. Az da olsa fotoğrafçı gözüyle bakmaya başlıyorsun çevrene, insanı yaratıcılığa teşvik ediyor bu sevimliler. O zaman Momiji Sevgiyi Yay diyelim 🙂

lucky

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir