Nerede Kalmıştık?

Biraz benden haberlere ne dersiniz?  Yaz döneminde bol bol gezdim size yazacak çokça konu biriktirdim demek isterdim ama ne yazık ki öyle olamadı. Yazın başındaki Almanya tatilimizden sonra haftasonları Çandarlı kaçamaklarımız dışında farklı bir yere gidemedik, bayram hariç. Geçen yıl bayram tatilinden sonra bir daha bayramda otele gitmem demiştim ama izinleri ayarlayamayınca bu sene de bayram tatilimizi otelde geçirdik, belki ilerleyen günlerde yazarım.

Tatil dışında yazın olayı, benim için ise Küçük Sıpama tuvalet alışkanlığını kazandırmamız oldu, onu da ilerleyen günlerde detaylı anlatmayı planlıyorum. Bu yaz çarpılarımı daha fazla yapmaya çalıştım ama yine de çok fazla olamadı, yaz aylarında sıcaktan sanırım daha bir tembel oluyorum.

Nerede kalmıştık dedin hiçbir şey yazmadın hadi boşuna kafamızı şişirme demeyin lütfen, bu kadar laf kalabalığını kitap ayraçlarımın fotoğraflarını paylaşmak için yaptım aslında… Ve az kalsın unutuyordum dükkanımdan sizi haberdar etmek için…

Evet sonunda bende kendimi sanal pazarda daha doğrusu instagram dünyasında denemeye karar verdim. Sanırım reklamı fazla yapamadım, 17 Ağustos’ta açtığım  @elmalikedidukkan bugün itibariyle yalnızca 32 takipçiye sahip ve daha fiyat soran bile olmadı, kendisi de satış yapıp piyasa araştıranlar dışında. Reklamın en iyisi çekiliş biliyorum bu sanal alemde de benim çekilişle uğraşacak zamanım yok ne yazık ki.

Dükkanda neler var derseniz, sadece yaptığım kolyeleri ve kitap ayraçlarını vitrine koydum şimdilik. Favorilerim ise fotoğraflarda gördüğünüz plastik kanvasa işlemiş olduğum Elmo ve tüy ayraçlarım. Vitrini daha çok ürünler doldurmam gerek, daha fazla çarpılara zaman ayırmam gerek ama çok da  mümkün olmuyor. Zaman yaratıp, bir çekiliş yapmayı planlıyorum, yani umarım 🙂

elmo ayraç

İşlemek isteyen olursa plastik kanvas ile tanışma hikayemi anlatayım biraz da; ilk instagramın keşfet bölümünde plastik kanvasa anahtarlık yaptıklarını görmüştüm, bende yaparım diyerek almıştım tuhafiyeden. Aldıktan sonra uzun süre bir şey yapmak gelmedi içimden, bir gün pinterestte gezinirken Elmo’nun şablonunu gördüm ve o an kitap ayracı yapmaya karar verdim. Kanvasın delik boyutları 14 ct etamin kumaşı ile aynı ancak işlemesi kumaş kadar kolay değilmiş. Kumaşı istediğiniz gibi esnetirken, plastik kanvasda öyle bir şansınız yok. Kumaştan güzel yanı ise ip atma olayının olmaması, o yüzden kitap ayracı olarak kullanmak çok rahat.

Yapmayı düşündüğüm birkaç çeşit daha kitap ayracı var, zaman içerisinde paylaşmaya devam ederim. Takipte kalın 😉

tüy ayraç

One thought on “Nerede Kalmıştık?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir