Küçük Bir Hikaye

Her gün hayatımızda bir şeyler oluyor, her gün birileri ile bir şeyler konuşuyoruz… Doğal olarak hayatımızı etkilemeyen günlük olayları zaman içerisinde unutup gidiyoruz ya da unuttuğumuzu düşünüyoruz ta ki karşımıza hatırlatacak bir şey çıkıncaya kadar… Bende böyle küçük bir hikaye anlatmaya geldim bu sabah…

Karşıyaka sahilinde her daim Çingene teyzeler vardır, ya gül satarlar sevgililere ya da ellerinde çekirdekle fal bakmayı teklif ederler, oturup dinlenenlere… Eğer başınızdan savmayı beceremiyorsanız gülü satmadan ya da fala bakmadan peşinizi bırakmazlar.

Yıllar önce, sanırım ortaokul zamanları, arkadaşımla sahilde dolaşıyorduk. O zamanlar bu teyzelerin nasıl ısrarcı olduğunu bilmiyordum ve elimi yakalayarak fal bakmaya başladı. Çocuktuk, söylediklerine gülüp geçtiğimizi hatırlıyorum ne söylediği ise tamamen aklımdan çıkmış durumda… Ya da ben öyle sanıyordum.

Bir gün evde kendimle baş başayken, hayatımdaki değişimleri düşünürken, birden rüya gibi o teyzenin söyledikleri aklımda canlamaya başladı:

Başka ülkede yaşayacaksın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir