Blog Önerisi

Bugüne kadar hiç blog önerisinde bulunmadım. Severek takip ettiğim, her gün acaba paylaşım yapmış mı diye tıkladığım birkaç blog var; bazen, yazılarım içerisinde linkleri yer alıyor sevdiğim blogların ancak şimdiye kadar hiç hadi bu blogu ziyaret edin demedim, öyle bir misyonum olsun istemedim sanırım. Ama bugün keşfettiğim blogu sizlerle paylaşmazsam olmazdı.

Blogları genelde kafamı dağıtmak için okuyorum, bazen de özellikle ilgi duyduğum bir konu varsa onun üzerinde araştırma yaparken. Beni uzun süredir takip ediyorsanız, merak ettiğim her konuya balıklama daldığımı fark etmişsinizdir. İlgi duyduğum konu ne ise onunla ilgili anahtar kelimeleri google’da aratıp, adı hoşuma giden blogları okumaya başlarım, bir iki yazısı hoşuma giderse de zamanımın izin verdiği ölçüde yazılan tüm yazıları okuyup takipçisi olmaya başlıyorum bu blogların.

Son dönemlerde ise yoğun bir şekilde minimalizm ve sadelik üzerine okuyup yazıyorum biliyorsunuz ve bu aralar favori arama kelimem de minimalizm… İşte şimdi önereceğim blogu, minimalizm ile ilgili yazısıyla keşfettim. Minimalizm ile ilgili yazılan yazılar hoşuma gidince de kimmiş ki bu blogu yazan diyip hemen “Biz Kimiz?” bölümüne tıkladım. Kısaca plaza hayatından çıkıp kendi ilgi alanlarında yürümek isteyen 3 arkadaşın hikayelerini birleştirmesi diyeyim ben ama siz daha fazlasını merak ederseniz tık tıklayın Plazadan Dünyaya’yı.

Bu arada bu 3 arkadaşın kendilerine ait bloglarının da ayrı bir keyifli olduğunu belirtmezsem olmaz.  Plazadan Dünyaya’da en çok İşte Mutluluk serisinde yazdıklarını sevdim. Diğer bir sevdiğim bölüm ise Röportajlar, bu bölümde kurumsal iş hayatını bırakıp hayallerinin peşinde koşanlarla, iş hayatına devam edip hayallerini bırakmayanlarla röportajlar yapmışlar ve anladığım kadarıyla yapmaya da devam edecekler, bende sıkı takipçileri olacağım… Sadece bu iki konu yok tabiki blogda; kitap, film, müzik önerileri,  kariyer ilanları(!), yaşama dair paylaşımları da var. Bir de ilham veren sözler köşesi var, o bölümü de göz atmayı unutmayın.

Peki, neden bu blogu özellikle önerdim diye sorarsanız, hemen söyleyim: hayallerini gerçekleştirenlerin hikayelerini okudukça bende hayallerime bir adım daha yaklaşmış gibi hissediyorum kendimi, o yüzden hayallerinin yolunda olanları tanımanın zevkli olduğunu düşünüyorum… Ve okudukça kendimi motive ediyorum.  Eminim, bir gün benimde hayallerim gerçek olacaklar, ne demişler inanmak başarmanın yarısıdır; yoksa o söz öyle değil miydi? Hayallerinizi gerçekleştirecekse sözün doğrusu önemli değil sanırım 🙂 Hayalleriniz hep sizinle olsun….

3 thoughts on “Blog Önerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir