Annelik Halleri

Yeni yıl hep yeni kararları da beraberinde getirir. Alınan kararlar kimi zaman uygulanır, kimi zaman unutulur gider. Bende blogum için yeni yıl kararı aldım, bakalım uygulamaya gelince ne olucak 🙂

Şimdiye kadar yaptığım el işlerini, okuduğum kitapları, denediğim birkaç tarifi ve gezdiğim yerleri paylaştım. Arada sırada da Küçük Sıpam’dan bahsettim. Blogum için yeni yıl kararım, Küçük Sıpam’dan daha fazla bahsetmek :). Yeni bölüm oluşturmaya karar verdim “Annelik Halleri” diye. Herhangi bir konuda uzman değilim, amacım kesinlikle öğüt vermek, onu yapın, bunu yapmayın demek değil. Oğlumu büyütürken tecrübe edindiklerimi paylaşmak niyetindeyim.

Böylelikle kendimize de bir arşiv yapmış oluruz. Oğlum büyüdüğünde dönüp baktığımda bak bunları yapmışız diyebilirim. Annelik hallerine başlamadan önce oğlumu tanıtayım sizlere 🙂 Hep Küçük Sıpam diye bahsettim, öyle de yazmaya devam ederim büyük olasılıkla ama Küçük Sıpam’ın bir ismi var tabi ki de Rıdvan Tolga’m. Aramıza 2013 yılının Ekim ayında katıldı ve yaşamımızın merkezi oldu.

Bir bebek beklediğinizi öğrendiğiniz andan itibaren hayalleriniz boyut değiştirir. Hayalleriniz merkezi artık beklediğiniz küçüktür. Önce küçük hayallerle başlarsınız, zaman ilerledikçe hayalleriniz de büyür. Bu süreçte bir çok şeyi yapmayı planlarsınız, benim de ilk günden itibaren bir çok hayalim ve planım oldu sıpam için. Bunlardan en somut olanı bebeğime duygularımı yazmaktı, ama hep hayal olarak kaldı.

Hamile kaldığımı öğrendiğim ilk gün yazmak istedim, o zaman cinsiyetini bilmediğim küçüğüme duygularımı anlatmak istedim, büyüdüğünde okusun diye. Kendime yazmak için zaman ayırmadım hamilelik süresince hep erteledim. Dünyaya geldiğindeyse ikimiz içinde bir alışma süreci vardı ki bu süreçte yazmak aklımın ucundan bile geçmedi. Oğlum konuşmaya başlayınca söylediği cümleleri, kelimeleri not alayım diye bir defter edindim, ama ona sadece bir kere yazabildim. Yazdığımı daha sonra okuduğumda ise yazarken aldığım zevki almadım ve bıraktım bir kenara defteri. Eğer yazmayı seviyorsanız, benim gibi ertelemeyin karar verdiğiniz an alın elinize kağıdı kalemi. O kadar çabuk büyüyorlar ki zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

Annelik halleri bölümünde işte böyle küçük notlar, hikayeler yazmayı planlıyorum, arada oğlumla yaşadıklarımızı paylaşırım. Mesela hangi dönem hangi oyuncak favorimiz, hangi çizgi filmi izliyoruz gibi. Arada daha önce anlatmış olduğum emzirme(me) maceramız gibi geçiş süreçlerimizi de yazarım. Merak etmeyin burayı anne-çocuk bloguna çevirmek yok J arada birkaç tecrübe o kadar… Keyifli okumalar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir