Yoga Masalından Sonra

Günlerden bir gün yoga yapmaya karar veren kızın masalı vardı bu sayfalarda, kızımız masalın sonunda internet üzerinde video izleyerek yoga yapmaya karar vermişti; bakalım neler olmuş bu masalın sonunda?

Kızımız o kursa başlayamadığı hafta sonunu atlatıp işe geldiği pazartesi günü hikayesini anlatırken arkadaşlarına birisi you tube’da elvinim diye bir kız var yoga dersi veriyor onu izlesene demiş. Bizim kız fazla araştırmadan hemen tıklamış elvinimin kanalına ve 3 farklı videosu eşliğinde, 3 farklı gün evinde yapmış yogasını. İlk gün 10 dakikalık bir video izleyip yeter demiş, ikinci gün 20 dakikalık ve üçüncü günde 40 dakikalık videolar eşliğinde çalışmış. Dördüncü gün ise bu kızdan başka kimse yok mu ki diye düşünmüş ve you tube yazmış “yoga başlangıç seviyesi” diye. Karşısına Zeynep Çelen çıkmış, hareketleri anlatımı daha çok hoşuna gitmiş kızımızın ve Zeynep Çelen’in videoları eşliğinde yapmaya başlamış.

10 gün kadar kendisi adına düzenli yaptıktan sonra artık kendime bir mat almalıyım demiş, çünkü halının üstünde duruşları düzgün yapamadığını ve ayaklarının kaydığını fark etmiş. Tam matı alıp gaza gelmişken kızımızı bahar gribi vurmuş ve nefes bile alamaz halde 5 gün yatmış evinde. İyileştim artık tekrar başlayım derken YogaUni sitesini keşfetmiş bizim kız. Madem zaman ayırıyorum doğru düzgün bir video izlemeliyim demeye başlamış. Zeynep Çelen ile yogadan mutluymuş ama videoda yer alan diğer yoga yapan kişilere gözü takılıp, kendisini onlarla kıyasladığını ya da hangisinin duruşu daha güzel yaptığına bakarken duruşları kaçırdığını fark etmiş. İşte tam bu sırada Yoga Uni’de Yeni Başlayanlar bölümündeki videoları fark etmiş ve şimdi yogayı Yoga Üni eşliğinde yapmayı planlıyormuş.

Bizim kız bir konuya merak sardı mı okumadığını kaynak bırakmazmış, eline ne geçerse okuyup işin özünü öğrenmeyi amaçlarmış.  Yoga hakkında makaleleri, blogları, kitapları okurken de karşısına Yoga Journal diye bir dergi çıkmış ve dergiyi de keyifle okumaya başlamış. Dergiyi keyifle okurken, son sayısında bahsettikleri Meditasyon App yazısını görünce bir de meditasyonu deneyim demiş bizim kız. Sabah ritüeline eklediği meditasyon ile güne daha keyifli başladığını ve daha enerjik olduğunu keşfetmiş ki sadece 3-4 gündür yapıyormuş.  Kıssadan hisse, yoga yapmak istiyorum ama evimde konforumda olsun diyorsanız bizim kız size Yoga Üni’yi tavsiye ediyormuş. Ayrıca kulağıma fısıldıyor yazarken bizim kız; Yoga Journal dergisini okuyun, keyif alırsınız diye ve ayrıca meditasyonu da es geçmeyin bence diyor 😉

Masalın sonu böyle mutlu bitmiş işte 🙂 Başka masallarda görüşmek üzere…

One thought on “Yoga Masalından Sonra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir