İlk Kanaviçe

Son 5 yılımda en sevdiğim uğraş oldu işlediğim kanaviçeler, ilk kanaviçe işime 8 Mayıs 2014’te başlamışım.

O zamanlar doğum iznindeydim, küçük sıpamla yeni hayata alışmaya başlamış ve boş zamanlarımda kitap okumak dışında bir şeyler yapmak istediğimi fark etmiştim. Arayışıma başlarken pinterest başvurduğum ilk kaynak olmuştu.

Pinterest uygulamasının nereden duydum ve telefonuma yükledim hatırlamıyorum ama ilk kanaviçe işimden itibaren bir çok işlememde ilham kaynağı oldu diyebilirim. İlk işlediğim küçük baykuşu orada görmüştüm, anneme bunun nasıl yapıldığını biliyor musun diye sorduğumda çok kolay olduğunu söylemişti; annemin nakış öğretmeni olduğunu belirtmeliyim sanırım, doğal olarak onun için çok kolaydı.

Pinterestteki fotoğraftan bakarak şablonu kareli kağıda çıkarmıştım ve A4 kağıdın tamamını kaplamıştı, daha o zamanlar defterlerdeki kare boyutunun kumaş için çok büyük olduğunu bilmiyordum. O kadar büyük şablon olunca ve kumaşlar hakkında bilgim olmayınca bende 50 cm kumaş alıp gelmiştim, bittiğinde ise 13 cm’lik çerçeveye sığacak boyutta olmuştu.

Hoşuma gittiğini fark edince de Kanaviçe dergisi alarak büyük bir modele başlamıştım: Vosvoslu Kedi. Acemi biri olarak o kadar büyük modele başlayınca işlemesi de çok uzun sürmüştü. Bittiğinde ise hayranlıkla izlediğim bir tablo oldu.

İşte böyle sevgili okur, sadece vakit geçirmek için başladığım küçük çarpılar en sevdiğim ve iyi ki dediğim hobi oldu. Arada başka hobilere heveslensem de kanaviçe tahtını kimseye bırakmadı.

Peki sizin sevdiğiniz hobiye başlama hikayeniz nasıl?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir