Bu senenin tatilini de bitirdik…

Bir aydır tek satır yazmayıp, sonra bir tane yazıp yaşadığını belli eden eLvaN, size tatilini anlatmaya geldi ki yine arayı açmasın. Yoksa yarın yazarım, öbür gün yazarım diye diye 1 ay açılıyor ara. Sonra topla toplayabilirsen…

Gezmeyi oldum olası sevmemle birlikte, her zaman vakit ve nakit bulunamıyor ne yazık ki gezmek için. Bu sene eşimle yıllık izinlerimizi birbirine denk getiremediğimizden yıllık tatilimizi çok istemesem de Kurban Bayramı’nda yaptık. Bayram tatillerinde yurtdışı imkanım varsa onu tercih ederim, bayramlarda yurtiçi otelleri çok tercih etmesem de bu seneyi Antalya’da geçirdik.

Yaz başında aldığımız 6 aylık vize ile, Kurban Bayramı tatilinde bir yurtdışı yaparız diyorduk eşimle ama ülkemin her an her şey olabilir ekonomisi engelledi bizi. Gezi için ayırmayı planladığımız bütçeyi çok aşacaktık yurtdışı yapsaydık. Bu yaz şöyle keyifle ayaklarımızı uzatıp tatil yapma imkanımızda olamadığından bayram tatilini her şey dahil geçirelim dedik.

Ve bayramda yurtiçi olmayacağını bir kez daha kanıtladık kendimize. Yolların kalabalığı ayrı, otelin kalabalığı ayrı yorucuydu. Son anda karar verdiğimizden fiyatlarda artmıştı haliyle. Neyse tatilin ekonomik gerekçeleri bu kadar yeter. Nereye gittiğimize gelelim:

crytal oda manzara

Yaz başında annemlerin kaldığı Crystal Family Resort otele gittik Belek’de. Annemin otel çok güzel, her yere rahatlıkla ulaşabiliyorsun demesini ben yanlış algılamışım. Otel alanı bana oldukça küçük geldi, meğer küçüklüğünden annem her yere ulaşabiliyorsun demiş. Her şey dahil otele gidince pek otelden çıkmak istemez insan, otelin içinde vakit geçirir. Bende dinlenme tatili istiyorsam her şey dahil tercih ederim zaten rahat olsun diye. Ama bir dahaki sefere otelin alanına da özellikle bakmam gerektiğini öğrendim burada.

Yemeğinizi yedikten sonra biraz yürüyeyim deseniz, otelin bahçesini 5 dakikada bitirirsiniz. Tamam sende çık otelin çevresini gez diyorsunuz da, kaldığımız otel Boğazkent mevkiindeydi, otelden çıktığınızda yine oteller var etrafınızda. Side ya da Marmaris İçmeler gibi değil, oralarda sahil boyunca yapılan yürüyüş yolları ile rahatlıkla yürüyüşünüzü yapabiliyorsunuz. Küçük Sıpam’ın uyku düzeni bozulmasın diye de çevre gezisi yapmayı ben istemedim. Sonuçta bayram tatilimizi otel içerisinde geçirdik. Büyük olmasın, her şey elimin altında olsun diyorsanız güzel bir otel.

Yemeklerine gelirsek, ortalama iyi bir seviyedeydi. Her gün farklı konseptlerde yemek menüsü vardı. Örneğin ilk gittiğimiz gece Türk Gecesi vardı, zaten her şey dahillerin klasiğidir. Bol miktarda Türk yemekleri. Otelin mutfağını genel olarak kaldığım otellere göre değerlendirirsem 10 üzerinden 6 veririm. Yemekler çok lezzetli değil, ancak yenmeyecek durumda da değil. Bir gün hariç hiç tabağımda yemek bırakmadım. Otel personeli ise oldukça güler yüzlü ve yardımseverdi. En azından bana denk gelenler. Ve küçük bir detay şimdiye kadar gittiğim tüm her şey dahil otellerde 7/24 yiyecek buluyordum, ama burada saatleri kaçırırsanız aç kalabilirsiniz. Snack bar 17.00’de kapanıyor, o saatten sonra akşam yemeğine kadar çerez dışında başka bir şey bulamazsınız.

Otelde eğer çocukla kalmayı planlarsanız kesinlikle Family Room tercih etmelisiniz. Standart odaları çok küçük 1 kişi yatakların etrafından anca geçebiliyor. Ve kesinlikle genel tatillerde gitmeyin, her taraf insan kaynıyordu. Gerçi o kalabalığı göre ne zaman havuzda ve deniz kenarında yer bulduk ama şezlonglar çok yakındı birbirine. Sessiz sakin kafamı dinleyim kısmını sadece son gün yapabildik. Çoğu kişi çıkış yaptığından otelde sadece turistler ve birkaç Türk aile kalmıştı. İşte o zaman güzelmiş dedim sakinlik 🙂

Ve böylece bir tatilimizi daha bitirmiş olduk. Tekrar aynı otelde kalır mıydın deseniz, tercih etmem açıkçası. Yeni tatil anılarında görüşmek üzere….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir