Kapı Numarası: 1A

Ve geldik şimdilik son evine, ama burasının da geçici olduğunu biliyorsun…

Hayatındaki en radikal değişimin ev sahibi, yeni yaşamındaki ilk evin… Evi eşinle internette beğendiniz; tek kriteriniz okula ve işe yakın olmasıydı, şanslısınız ki tam istediğiniz konumda buldunuz evi.

Oturduğun evler hep 3 odalıydı, ilk defa 2 odalı bir evdesin ama diğer evlerinden çok daha kullanışlı bir yerdesin. Burada yeni olduğun için yenilere alışmak dışında çok fazla anın yok, sadece yenilere ev sahipliği yapacağını, yapıyor olduğunu biliyorsun.

Ülke değiştirince eşyalarının nakliyesi masrafıyla uğraşmaktansa burada ikinci el satın aldınız o yüzden eve ilk geldiğinde kendini biraz misafir gibi hissettin. Evdeki her şeyi yıkayıp yerleştikten sonra ise kendini buraya ait hissetmeye başladın, sanki yıllardır bu evdeymişsin gibi.

Burada hiç tahmin etmediğin bir şeye alıştın; perdesiz yaşama… Doğup büyüdüğün yerlerde perde çok önemliydi, güneş batmaya başladığı an tüm perdeler kapatılır, dışarıdan kimse evin içini görmemelidir ve perde evin süsüdür, perdesiz ev olmamalıdır. Şimdi gördün ki perdesiz oluyormuş, evet, yatak odalarında olabilir diyorsun ama salon için hiç düşünmüyorsun.

İçindeki ses daha bir çok yeni şeye alışmaya devam edeceksin diyor, mutlu olduğunu da biliyorsun bu değişimlerden…

İyi ki dediğin evlerde yaşadın hep ve öyle de devam etmesi dileğin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir