İpek Kızın Panosu

Uzun bir aradan sonra tekrar bir bebek panosu ile karşınızdayım. Bu aralar farklı konular üzerine okuyup yazsam da bir numaralı terapi aracıma devam ediyorum. İnstagramda beni takip ediyorsanız, küçük çarpılarımdan vazgeçmediğimi fark etmişsinizdir, biraz yapma hızım yavaşlasa da aldığım keyif hala aynı 🙂 İpek kızın panosunun detaylarına bakalım mı birlikte ne dersiniz?

İpek kızın panosunu aylar önce bitirmiştim, ama evine ulaşmadan paylaşmak istemedim.  İtiraf edeyim arka arkaya 5 tane erkek bebek panosu yapınca İpek kızın panosu için ayrı bir heyecanlandım. Daha doğmadan acaba nasıl olsa diye düşünmeye başladım. Doğuma haftalar kala evlerine gittiğimizde İpek’in odasını görünce masal gibi olmalı dedim kendime ama aklımda hala bir şeyler yoktu. Elimde bulunan bebek desenlerini ise nedense işlemek gelmedi içimden ve bana en sevdiğim yer Pinterest yolu gözüktü 🙂

Ne işleyeceğime karar vermeden önce İpek’in ismini işledim, pinterestten bulduğum farklı karakterlerle. Resimde gördüğünüz gibi 3 farklı stilde yazdım ama en çok üçüncüsü hoşuma gitti, en yetkili kişi güzel annemiz Mehtap da evet üçüncü diyince ismin yazı stiline karar vermiş oldum. Tabii ki de bu kadar kız bebek için pano işleyeceğime heyecanlanıp, bir tek isim ve doğum detaylarını işleyip bırakamazdım. Bu arada pinterestte aramalarım tam hızıyla devam ediyordu.

Şans eseri gördüğüm hava balonuyla işte bu dedim, hem aşırı kız bebek etkisi yoktu hem de pastel tonları beni benden almıştı. Hava balonu şablonu bir zamanlar Cross Stitcher dergisinde yayınlanmış, pinterest sayesinde şablona ve renk kartelasına rahatlıkla ulaşabildim ve geriye sadece işlemek kaldı. İşlerken en çok keyif aldıklarımdan biri oldu, laf aramızda işlerken keyif almazsam zaten işleyemiyorum.

Başladığım gibi hızla biten işlemelerden biri oldu İpek Kızın panosu. 2016 bitmeden çerçevelenip yaklaşık 3 aydır evde İpek’e gitmek için bekliyordu panom; bu sefer küçük çarpılarımı çerçeveletmek için gittiğimde çerçeveci arkadaş paspartuyu tek renk kullanmayalım dedi. Bende onu dinledim, mavi ve pembe paspartuyu birlikte kullandık farklı bir boyut kattı. Sıra geldi 2017’nin bebeklerine, gerçi haberini aldığım sadece bir bebek var ama olsun belli mi olur belki yenileri eklenir 🙂

Uzun lafın kısası: Sağlıkla büyü, güzel günlerin olsun İpek Kız…

2 thoughts on “İpek Kızın Panosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir