Yazıyorum…

Küçük bir itirafta bulunmaya geldim size… Mart ayında kendime gizli gizli söz vermiştim; her gün bir yazı yayına alacaktım. Ancak her gün yepyeni bir konuda yazmak düşündüğüm gibi kolay değilmiş. Geçen hafta bahsettiğim sabah sayfalarını aksatmadan yazıyorum ama bloga yazmak ile aynı değil. Sandım ki sabah sayfalarını her gün yazabiliyorsam blog için de aksatmadan yazabilirim.

Tabi bir de bilgisayarın başına oturabilme eylemi var, haftaya baktığımda evin işini bitirdiğimde ya canım yazmak istemiyor ya da küçük sıpamın okuldan alma saati gelmiş oluyor. Ya da tam klavyenin başına oturmayı düşündüğüm an yapacağım başka bir iş aklıma geliyor. Sonuç olarak yazıyorum ama kendime söz verdiğim gibi her gün olamadı blog için. Bir de fotoğraf takıntılıyım biliyorsunuz, her yazımda kendi çektiğim fotoğraf olmalı… Fotoğraf ile yazıyı eşleştirmek, veri, sadece kendi çektiğim fotoğraflarım olunca oldukça zorluyor.

Bir de bu aralar taktığım Netflix dizilerinin aldığı zamanı da unutmamalıyım. Önce, tavsiyeyi görüp izlemeliyim dediğim The Good Place ile başladı her şey. Normal insanlar gibi bir bölüm izleyip bırakamadığımdan 3 sezonu 1 haftada izledim. Bu kadar kendimi kaptırarak izlediğim dizide, ölerek iyi yere yani cennete gelen bir grup insanın iyi yerdeki yaşamını izliyoruz. İlk 2 sezon çok keyifliydi, 3. sezonda iyiydi ama 3.sezonun kaldığı yer artık 4.sezon olmasın bence dedirtti. Sonra hazır izlemenin keyfine varmışken, arada başlayıp devamını bir türlü izleyemediğim Sense 8 dizisine tekrar başladım, ama bu sefer kendime söz verdim her akşam en fazla 1 bölüm izlenecek. Sadece akşamları izliyorum ama arka arkaya olunca gece geç yatıyorum sonraki gün ise zombi gibi dolaşarak hiç bir şeye enerjim kalmıyor.

Bahanelerimi dile getirdiğime göre, Mart hedefimi günceleyerek her hafta en az 2 yazı diyorum. Bakalım başarabilecek miyim? Bu arada her zaman mantıklı bir şey olacağının sözünü vermiyorum, bu yazı gibi sadece iç sesim olabilir. Severek okursanız ne mutlu bana, elvan yine ne saçmalıyorsun derseniz başka yazılara beklerim sizi 🙂

Sevgiler…

2 thoughts on “Yazıyorum…

  1. Yaa bence 4. Sezon da olmalı yaaa çok güzel bi diziii. Güzel olmasında da öte, satır aralarında güzel mesajları var (kendi sayfam yetmedi buradan hala diziyi övüyorum:))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir