Uygar’ın Doğum Panosu

Bu sene benim için doğum panoları yılı oldu… Önce Çınar’ın, sonra Aras Kemal’in, Uygar’ın panosunu işledim… Doğum panolarını her bitirdiğimde, “işte bu en güzeli oldu” diyorum ama tekrar yaptıklarıma baktığımda hepsi çok güzel diyorum, kuzguna yavrusu şahin görülür misali…

Uygar’a pano yapmak içinse daha doğmadan önce baby shower partisinde söz vermiştim annesine. O gün, odasına girdiğimde tam ona yakışır bir şey yapacağım dedim. Dedim de yine benim yapmam için süre geçmesi gerekti J Söz veriyorum, sözümde de duruyorum ama hepsinin benim için bir zamanı var sanırım. O zaman gelmeden şablonunu bile belirleyemiyorum.

Uygar’ın odasını annesi deniz temalı planlamıştı, daha dünyaya gözlerini dünyaya açmadan duvarlarını deniz altının rengarenk canlıları ile süslemişti annesi, kendi el emeği ile. Tabiî ki de bu deniz temalı odanın doğum panosu da deniz temalı olacaktı o an karar vermiştim. Önce yelkenliler yapmayı düşündüm, ama sonra canlıların bütünlüğünü bozmamak için denizaltı canlılarından yapmaya karar verdim.

En çok ismin yazı stilinde zorlandım panoyu tasarlarken, su altı canlıları olacağından isimin kitap harfleriyle olmasını istemedim, daha çok suyun altında görünüyormuş gibi olsun istedim. Yoğun bir pinterest araştırmasından sonra resimdeki karekterleri buldum ve tamam işte tam düşündüğüm gibi dedim. İsimden sonra ise hangi deniz canlılarını yapacağımı düşünmeye geldi sıra. Önce ahtapot yapmayı planladım ama ahtapotun herkese sevimli gelmeyebileceğini düşünerek en yetkili merci anneye başvurdum. Uygar’ın güzel annesi Dilşat’ıma deniz altı canlılarının resmini gönderdim ve hangisini istediğini sordum. Ondan denizatı cevabı gelince de benim Uygar için düşündüğüm sualtı dünyasının başrolünü denizatı aldı, Denizatı ve minik balıklar Tuva Yayıncılık’tan çıkan Bebek ve Çocuk motifleri kitabından.

Tahminimden çok daha hızlı işledim Uygar’ın panosunu ve 1. yaş gününe yetiştirdim ancak doğum gününe katılamayınca hediyemi veremedim. Aradan 5 ay geçmesine rağmen hala evine teslim edemedim Uygar’ın panosunu… 2016 bitmeden, en azından blogda yerini alsın dedim 🙂 Umarım en yakın zamanda yerine ulaştırırım 😉

Sağlıkla büyü, güzel günlerin olsun Uygar Bebek…

Uygar'ın Doğum Panosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir