Talha’nın Ayıcıklı Doğum Panosu

doğum panosu

2016’nın ilk biten işi Talha’nın ayıcıklı doğum panosu oldu… Yeni yıla doğum panosuyla başladım ve devamı da gelecek 🙂

İşlerken en keyif aldığım işlerden biri oldu Talha’nın panosu. Talha’nın panosu benim için ilkler panosu oldu 🙂 İlk defa kendinden desenli etamin kumaşlarından kullandım ve ilk defa çerçevesi için İkea çerçevelerini kullanmadım, özel yaptırdım. Kendinden desenli kumaş kesinlikle doğum panosuna çok yakışıyor. Minik mavi kalpler daha da bir sevimlileştiriyor yaptığınız işi. Çerçeveye gelince işlemeye özel çerçeve, küçük çarpılarımı daha da ortaya çıkardı sanki. Ya da kuzguna yavrusu şahin görünür misali bana mı güzel geldi?

ayıcıklı doğum panosu

Detaylara gelirsek, Talha’nın odasının dekorasyonunda annesinden ayıcıkları kullandıklarını öğrenince şablonum kendini belli etti; tabi ki de ayıcık olmalıydı. Bu sefer pinterestte gezinmeden daha önce almış olduğum Tuva Yayıncılık’tan çıkan Bebek ve Çocuk motifleri kitabı referansım oldu 🙂 Bebek panosu yapmak isteyenlere tavsiye ederim, çok güzel şablonlar var. Orada yer alan şablonlardan biriydi işlediğim Sevimli Ayıcık Bobo.

Bobo’nun yanına ismini nasıl bir karakterde yazayım diye düşünürken italik tarzda yazılmış bu karakterleri isme çok yakıştırdım. Odasını görmeden işlediğim bu panoyu hediye etmek ve bebişimize sağlıkla büyü demek için evlerine gittiğimizde ise kendime bu kadar olur dedim: Kapı süsünde de ismi yer alıyordu Talha’nın ve benim küçük çarpılarımla aynı yazı karakterinde, istesem böyle denk getiremezdim 🙂

Sıradaki küçük çarpılarımın hikayesinde buluşmak üzere…

Sağlıkla büyü, güzel günlerin olsun Talha Bebek…

doğum panosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir