Doğukan’ın Vespa’lı Panosu

Doğum panolarını işlemeyi sevdim… Hem işlemesi hızlı oluyor, hem de kişiye özel olduğu için eşsiz oluyor. Son panom Doğukan’ın panosu; annesinden Doğukan’ın motorları sevdiğini öğrenince tema hemen kendini belli etti, motor. Çocuk odasına en çok yakışacak motorda tabiki de Vespa olmalıydı.

İlk önce aklıma vespalar yapıp doğum bilgilerinin etrafına çerçeve gibi işlemek geldi. Şablon arayışına girdiğimdeyse aramalarımda istediğim gibi boyutta  şablon bulamadım. Sonra büyük bir motor işleyim dedim ama o modellerde içime sinmedi. Baktım google bana yeterli gelmedi hemen imdadıma Pintrest yetişti. Modelleri ne yazık ki tamamen kendim tasarlayamıyorum ama farklı yerlerde kullanılan desenleri birleştirerek kişiye özel hale getiriyorum.

Pinterest’te modellere bakarken tam düşündüğüm gibi bir Vespa buldum, bulduğum şablonu orjinalinde kasnakta sergilemek üzere işlemişlerdi. Gerçi işlemeyi bitirdikten sonra Kanaviçe Dergisi’de bir vespa şablonu yayınladı ama benim için biraz geç oldu 🙂

doğukan motor1

Şablonu, bire bir kumaşın delikleri büyüklüğündeki desen kağıdıma geçirdikten sonra boyutunun tam istediğim gibi olduğunu gördüm. Vespanın üstüne ismini, altına ise doğum bilgilerini işlemeye karar verdim. Modeli tasarladıktan sonra ikinci en zor işim ise isimin yazı karakterini seçmek oldu; bulduğum bütün karakterler ile yazdım Doğukan’ın adını ve en sonunda bu Disney karakterlerine karar verdim.

doğukan motor2

İşlemesi ise tahminimden biraz uzun sürdü, bir önceki işlediğim Doğa Bebek’in panosunu 1 haftada bitirmiştim. Tabi ondaki tavşancık motorun yanında daha küçükmüş. Ve bir de kumaşın azizliğine uğradım; keten etamin delikleri daha küçük. Panoyu Doğukan’ın doğum gününe yetiştirmeyi planlamıştım, tahminimden uzun sürdü bu sefer işlemesi ve neredeyse 3. yaşına yetişecekti 🙂

Sağlıkla büyü, güzel günlerin olsun Doğukan.

doğukan motor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir