Bahar Tembeli

brown leaves in tilt shift lens

Uzun bir aradan sonra dedim ki bir şeyler yazayım ama o kadar uzaklaşmışım ki ne yazsam bilemedim. Ve dedim ki Bahar Tembeli’ni yani kendimi yazayım en iyisi. Aslında sadece yazma konusunda tembelim diyebilirim bu aralar. Daha önce olmadığım kadar sosyal hissediyorum kendimi. Hadi gelin bakalım neler olmuş bu tembelin hayatında:

İlk olarak hala dil kurslarıyla uğraştığımı söyleyebilirim, haftanın dört günü kurstayım: Fransızca ve Lüksemburgça. Daha önce yazmışımdır, burada üç anadil var; Lüksemburgça, Fransızca ve Almanca. Bende bunların ikisini öğrenmeye çalışıyorum işte geldiğimizden beri. İnanıyorum bir gün olacak 🙂

Sonra ayda bir çok keyif aldığım kitap kulübümüz var. Kitap okumayı seviyorum ama daha önce hiç bir kulüple okumalarım olmamıştı. Aynı kitaptan farklı anlamlar çıkarabilmenin çeşitliliğini çok sevdim ve görmediğim detayları, anlamları görebilmeyi… Şimdiye kadar neden bir kulüple okumadığımı soruyorum kendime, bu keyiften mahrum bırakmışım kendimi yıllarca. Neyse zararın neresinden dönülse kar demiş büyüklerimiz 🙂

Ve bir güzellik daha var kendimi mahrum bıraktığım: Tenis. Yıllar yıllar önce daha ben bir lise öğrencisiyken tenis kursuna gitmiştim. Az biraz öğrenip, oynayacak kimse yok zaten diyerek raketimi dolaba kaldırmıştım. Liseden beri o raket dolaptaydı, geçtiğimiz yıllarda buraya taşınırken ise oynamıyorum nasıl olsa atalım dedim. Sonra laf lafı açtı burada tenis oynayan arkadaşım olduğunu öğrendim ve geçen hafta tenise başladım, başladık daha doğrusu 🙂 Henüz iki kere oynadık ama yine kendime soruyorum neden oynamadım diye. Gerçekten istesem illa ki oynayan birini bulurdum, ama ben aramamayı tercih ettim yıllarca.

Bir de hayatıma yeni dahil ettiğim bir hobim var: illüstrasyon. Aralık ayında 4 haftalık kısa bir resimleme atölyesine katılmıştım. Atölyeden aldığım zevkle kendi çapımda denemelere başladım. Yaptığım amatör resimlerimi rengaelvan instagram hesabımda paylaşıyorum, merak edenleri beklerim sayfama. Bu arada illüstrasyon kelimesinin de kökeni fransızcaymış.

Ve bu yazma tembeli daha çok yazmak istiyor buralarda. Kendime her hafta bir şeyler yazma sözü verdim ama bakalım sözümde durabilecek miyim? Ne yazacak bu tembel derseniz, bende bilmiyorum. Belki yine hikayeler yazarım kendime, ya da sadece bu yazı gibi biraz benden, biraz havadan sudan konular bulurum. Fark ettiğim bir şey var ki yazdıkça mutlu oluyorum, kendimi işe yarar hissettiriyor yazmak. Ve arada dönüp okudukça eski yazdıklarımı daha da keyif alıyorum, kendimi pohpohlamak hoşuma gidiyor; vay be elvan bunu sen mi yazdın, demek.

Haftaya görüşürüz, elvan bunu yaz dediğiniz bir şey varsa yorumlara bırakın 😉

2 thoughts on “Bahar Tembeli

  1. Bahar ‘dan Bahar tembeline kocaman öpücükler:) ne iyi ettin de yazdın arkadaşım. Elbette hemen okudum ve hayatına kattıklarınla çok mutlu oldum. Her daim her istediğini yapabilecek keyifte olmanı diliyorum.
    Belki sosyal medya arkadaşlıklarından bahsedebilirsin bir sonraki yazında:)
    Sevgiler

    1. Canım Bahar’ım umarım hepimiz istediklerimizi yapabilecek keyifte oluruz 🙂 Sosyal medyanın bana kazandırdığı en iyi arkadaşım konu önerine bayıldım 🥰

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir